Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Kurallar

YazarMesaj
A. Caterina Lilah
Yönetici | Dungeon Master | Gryffindor | IV.Sınıf
Yönetici | Dungeon Master | Gryffindor | IV.Sınıf
A. Caterina Lilah

Bilgiler
Özel Yetenekler:
Quidditch Mevkisi: Kaptan & Arayıcı
Rpg Puanı:
Kurallar Left_bar_bleue100/100Kurallar Empty_bar_bleue  (100/100)

Kurallar Empty
MesajKonu: Kurallar   Kurallar Icon_m21Cuma Ağus. 20, 2010 10:14 pm

Rol Oyunu Dışı
∞Küfür, hakaret, reklam vb. içeren mesajlar yollamak yasaktır.Kullanıcının avatar veya imzasında da bu terimlere uyan resimler veya yazılar kullanması yasaktır.Aksi taktirde 1 ay süreyle banlanarak siteden uzaklaştırılır.
∞Harry Potter kurgusu soyadların kullanımı yasaktır.
∞Forum içerisindeki başlıklara, üst üste mesajlar atmak (flood) gerekmedikçe yasaktır.
∞Forum moderatörlerinin yetkileri dahilinde uyguladıklarını yargılamak yasaktır.
∞Üyenin,aile değişimi ve zorunlu değişiklikler dışında yalnızca üç kez isim değiştirme hakkı vardır.
∞Bir oyuncunun ancak 3 karaktere sahip olma hakkı vardır.(İkisi öğrenci biri yetişkin ya da fantastik yaratık olabilir.Ayrıyetten hepsini farklıda seçebilir.)
∞Oyuncu sitede 1 ay aktif olmamışsa,ünlüsünden,rütbesinden ve sorumluluklarından men edilir.Bu süre boyunca 'Gezgin' rütbesini alır.Ancak siteye döndüğünde ve geçerli bir mazeret gösterdiğinde 1 hafta sonra rütbesine ve sorumluluklarına kavuşabilir.(Ünlüsü alınmamışsa ünlüsünüde kullanabilir.)
∞Rol Oyunu dışı forumlara(Forum Oyunları,Anketler vs.) attığınız mesajlarda Türkçe'yi gerektiği gibi kullanmaya dikkat ediniz.
∞Avatarlarınızın maksimum boyutu '150 x 300 pixel', imzalarınızın maksimum boyutu '500 x 250 pixel' olmalıdır.(İmza veya avatarın boyutu belirttiğimiz büyüklükten büyükse kullanıcı uyarılır.)
Rol Oyunu Kuralları
∞Rol oyunlarında '5 Satır' kuralı geçerlidir. Zar sistemi ile yapılan rol oyunları dışında,beş satırdan az rol oyunları yapmak yasaktır.
∞Sitemizde 'eş zamanlı Rp' sistemi geçerlidir.Aynı anda bir kaç yerde rol oyunu yapabilirsiniz.
∞Rol oyunu yapacakken lütfen sizden önce yazan kullanıcının oyununu okuyunuz ve ona uygun bir şekilde yazmaya çalışınız!Aksi görüldüğünde forumun moderatörü ya da yönetim tarafından uyarılacaksınız.
∞Eğer Rol Oyununu tam olarak anlamadım yada kendimi geliştirmek istiyorum diyorsanız sitemizde 'RPG Nedir?' bölümü mevcuttur.
∞Rol oyunu başlıklarına isim koyarken yazacağınız Rol Oyununu en güzel şekilde vurgulayan kelimeleri seçiniz.Başlık isimlerinde gereksiz noktalama işaretleri kullanmayınız.
∞Rol oyunu başlığını açmış olan oyuncu, oynanacak olan kurgunun kurucusu sayılır.Böylelikle;kurucu oyun dışı mesaj olarak(Out), oyuncuları, zaman dilimini ve mekânı belirtmelidirler.
∞Bir oyuncu rütbesini değiştirmek isterse mazeretiyle birlikte yönetim üyelerinden birine özel mesaj atmalıdır.Eğer yönetim üyesi mazeretini geçerli görürse rütbesi istediği rütbeyle değiştirilebilir.
∞Rol Oyununda yalnızca kendi düşüncelerinizi ve hareketlerinizi kontrol edebilirsiniz.Bir başka kullanıcının ne yapacağını söyleyemez ya da onu konuşturamazsınız.(Ancak izin alındığında bu gerçekleşir ve 'Out' olarak belirtildiği sürece bir sorun çıkmaz.)
∞Rol Oyunlarında Rol Oyunu dışı mesaj yazmak yasaktır.(Eğer önemli bir durumsa yönetim üyelerine haber vererek bunu gerçekleştirebilirsiniz.)
∞Okul içerisindeki derslerde, puan sistemi geçerlidir. Bütün profesörler, değerlendirmelerini 70 puan üzerinden yapmak zorundadır.
∞Ayrıyetten öğrenci üzerine verilecek notlar Hogwarts Puan Sayacı bölümünde açıklanacaktır.
∞Büyücü ve cadı rütbelerini edinmek için, yöneticilere pm ile başvurulmalıdır.

MG Yönetimi~

Kurallar
1 sayfadaki 1 sayfası