Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Percy Jackson

2 posters
YazarMesaj
Percy Jackson
Ravenclaw IV.Sınıf | Sınıf Başkanı
Ravenclaw IV.Sınıf | Sınıf Başkanı
Percy Jackson

Bilgiler
Özel Yetenekler:
Quidditch Mevkisi: Tutucu
Rpg Puanı:
Percy Jackson Left_bar_bleue91/100Percy Jackson Empty_bar_bleue  (91/100)

Percy Jackson Empty
MesajKonu: Percy Jackson   Percy Jackson Icon_m21C.tesi Ekim 02, 2010 6:52 pm

Başvuran Kişinin;

Adı:Onur Can
Yaşı:17

Karakterin;

Tam Adı:
Özellikleri:
Fiziksel Özellikleriniz(Anlatımla aktarın!):

~Sorular:

I. Bir büyücü olsaydın yapacağın ilk büyü hangisi olurdu?Nedenleriyle birlikte açıklar mısın?
-Expelliarmus etkileyici bir büyü.

II. Bir büyücü olarak yapmayı en çok sevdiğin şey nedir?
-Araştırma yapmak.

III. Büyücü deyince aklına gelen ilk üç özelliği yazar mısın?
-Becerikli,Zeki ve Merlin Very Happy.

IV.Arkadaşınla birlikte yasak ormandasın.Karşınıza son derece kızgın bir orman yaratığı çıktı ve arkadaşına saldırdı.Ne yapardın?Ayrıntılarıyla açıklar mısın?

-Arkadaşımı güvene alıp yaratıkla mücadele ederdim.

V.Sana göre Quidditch'teki 3 altın kural?

-Hız,Strateji ve En İyi Süpürge.

Örnek Rp:
- Çalar saatinin çirkin sesiyle uyanan her zaman ki gibi bir sabaha hazırlanan Jimmy somurtarak daha fazla uyumak istercesine yatağından kalktı.Klasik evden iş monoton hayatına başlamak için lavaboya doğru yürümeye başladı.Bir şeylerin farklı olmasını ister gibi etrafına bakındı.Ama sıkıcı hayatında değişen bir şey yoktu.Evi her zaman bıraktığı gibi dağınık ve o çözemediği evinin kokusu burnuna geliyor alıştığı için hiçbir tepki vermiyordu.Sıcak bir duş için hazır olduğunu hissetti ve belki de kendisini bu hayatta en rahatlatan şeylerden birinin bu olduğunu düşündü.Saatlerce o suyun altında kalmak ve düşüncelerinden birer birer arınmak istiyordu.Yeni doğmuş gibi hissediyordu.Duş dan rahatlamış bir halde çıkan Jimmy diş fırçasını almak için banyo rafına doğru kollarıyla uzandı.Bu onu rahatsız ediyordu.Çünkü rafı kendi boyunu aşan bir yerdeydi.Ne yazık ki diş fırçasını koyabilecek başka bir yeri olmadığı için burayı kullanıyordu.Kolunu uzattığında gözüne garip bir şey çarptı.Kolunda farklı şekillerde dövmeler vardı.Bir an düşündü “Bu hayatımda ben farklı bir şey yaptım da haberim mi olmadı ?”.Ve bu anlamsız dövmeleri niçin ve ne zaman yaptığını düşünmeye başladı.Böyle bir şey yapmadığından daha sonra emin oldu.Şaşkınlık içerisinde dövmeleri inceledikten sonra bu sıkıcı hayattan kurtuluş bileti olabilirdi.Ama şu can sıkıcı işine geç kalmaması gerektiğini hatırladı.İşinin aptalca disiplini ve gereksiz kuralları onu çok sıkıyordu.Dişlerini fırçaladıktan sonra saatine baktığında fazla zamanı olmadığını anladı.Ve üzerini giyinerek aceleyle kendisini kahve yaptı.Bir yudum aldıktan sonra bulaşık suyuna benzer tadıyla kendisini iğrendiren kahveye ve kahve firmasına birkaç küfür ettikten sonra evden çıktı.

9 saat 59 dakikadır iş yapmakta olan Jimmy masa başında sıkılmış bir halde o bir dakikanın geçmesini bekliyordu.Her zaman olduğu gibi işlerini erken tamamlayan Jimmy bu çekilmez dakikalardan nefret ediyor ama işlerini de geciktirmemeye çalışıyordu.Ve sonunda özgürlük 10 saat olmuştu.Koluyla çantasına uzandığında o dövmeleri gördü.Tamamen unutmuştu.Aceleyle arabasına koşturdu ve yol boyunca bu dövmeleri düşündü.Aklından çıkarsa unutacağını biliyordu .Eve ulaştığında kendisini o koku dışında hiç bir şeyin beklemediğini yalnız yaşayan biri olduğunu bir daha hatırlamış oldu ve iç geçirdi.Sonra iç geçirmekten daha önemli işi olduğunu düşündü hemen bilgisayar başına oturdu.Bu dövmelerin dövmemi yoksa herhangi bir cilt hastalığından olduğunu epeyce merak etmişti ve delicesine araştırıyordu.Geç saat olmuştu.Yarın işte kağıtların ve dosyaların arasında uyumak ve patronunda azar işitmek istemiyordu.Daha sonra o gelecek günün kendisi için tatil olduğunu hatırladı derin bir soluk aldı.Bulaşık suyu gibi tadı olan kahvesinden yudum aldıktan sonra araştırmasına geri döndü.
Neredeyse sabah olmak üzereydi ama hiçbir şey bulamamıştı.Jimmy hiçbir şey bulamadığına sinirlimiydi yoksa uykulumuydu bir türlü anlayamamıştı.Ama uyuması gerektiğini anlamıştı.Son kez bilgisayarına dönüp birkaç şeye baktıktan sonra uyuyacaktı.Bir kaç sayfayı karıştırırken Jimmy’nin gözüne bir şey çarptı.Kolundaki şekillerden birine benzeyen bir şekli aşırı Katoliklerin tanrı sevgisini göstermek için açtığı bir sayfada gördü.Heycanla sayfanın aşağısına bakmaya başladı ama resmin sadece örnek bir resim olduğunu anladı.Hayalleri yıkılmışcasına bilgisayarı kapatmak istedi ama bu resmi sayfayı hazırlayan kişiye sorabileceğini hatırladı.Bir e-mail hazırlayıp yolladıktan sonra uykusunun aşırı geldiğini fark etti ve bilgisayarı kapatmaya ve yatağına gitmeye üşendi.Yanıbaşındaki kanepeye doğru kendini attı.

Jimmy uyandığında saat öğlen bire doğru geliyordu.Hemen uyuduğu kanepeden fırlayarak hala açık olan bilgisayarına doğru baktı.Kendisine cevap geldiğini umuyordu.Ve gelmişti.
“BİNGO” dedi.Okuduğu şey kendisini pek memnun edememişti.Çünkü bu sayfayı hazırlayan kişi o resmi enteresan ve dini motiflere benzediği için koyduğunu söylemişti.Eğer bir rahibe sorarsa belki bunun anlamını bileceğini yazmıştı.
Jimmy hemen hazırlanıp küçüklüğünü yanında yaşayan üvey babası peder Donald Flame’in yanına gitti.Peder klasik din adamları gibi iyi kalpli yaşlı beyaz sakallı bir adamdı.Jimmy’yi küçükken evlat edinmişti.Onun dünyadaki tek yakınıydı.Jimmy onu çok sever çok iyi anlaşırlardı.Her tatil gününde onu ziyarete giderdi.Bu sefer Jimmy babasının yanına ziyaretinden çok farklı bir amaçla gidiyordu.Nihayet kiliseye ulaşmıştı.Babası Jimmy’i çok iyi tanıyan biri olduğu için onda bir şeylerin olduğunu farketmişti.Bu merakını saklayamayan peder

-“Neler oluyor Jimmy ? Bugün sende farklı bir şeyler var sanki ?”
Jimmy babasının bunu anlayacağını tahmin edebiliyordu.
-”Baba lütfen konuşabileceğimiz bir yere geçelim,insanlar bana tuhaf tuhaf bakıyorlar.”
Zaten Jimmy kilise gibi ortamlardan rahatsız oluyordu.Pek fazla dindar biri olduğu söylenemezdi.Peder ve Jimmy uygun bir yere geçtiler.Jimmy dövmeleri göstererek geçen gün araştırma yaptığını falan anlattı.Peder dövmelere iyice göz attıktan sonra ciddi bir yüz ifadesiyle Jimmy’e doğru bakarak
-“Bunların tam olarak ne olduğunu bilmiyorum.Yalnız bu işareti daha önce sanki bir yerde görmüştüm.” Jimmy heycanla pedere
-“Nerede ? Lütfen baba bildiğin her şeyi anlat.Biliyorsun ki merakımı yenen bir insan değilim.”
Peder
-“Tamam oğlum önce rahatla ve sakin ol.Bildiğin gibi eskiden kiliseyi kötüye kullanan insanlarda vardı.Gizli işler çeviren insanlar.Bu işareti daha önce onların yazmış olduğu çok gizli bir kitapta eğitim alırken görmüştüm.Sadece bu kadar bilgim var.Sana yardımcı olacak kişiler biliyorum.Birlikte gidelim”.
Jimmy başını kabul eder şekilde sallamıştı.Ve hemen peder ile birlikte yola çıkarak büyük bir kiliseye gelmişlerdi.Peder arabanın içerisinde oğluna
-”Jimmy şimdi göreceğimiz insanla lütfen sadece benim konuşmama izin ver.Çünkü sadece benim gibilerle konuştuğunu biliyorum.Diğerlerinden rahatsızlık duyuyormuş.Saçma ama elimizde ki tek seçeneğimiz onu da kaybetmek istemezsin herhalde.”
Jimmy
- “ Tamam babacığım.”.
Jimmy ve peder sakin bir görünüm vermek için yavaşça içeri girmeye çalıştılar.Kilisesinin kapısı o kadar büyüktü ki peder onu itmekte güçlük çekiyordu.Jimmy yardımcı oldu ve şaşalı kilisesinin içerisine girebilmişlerdi.Sanki onları karşılamaya gelen başka bir pederin onlara doğru baktı ve Jimmy’e seslendi
-“Şimdiki gençler yaşlılara pek yardımcı olmuyorlar.” dedi ve gülümsedi.
Jimmy babasının dediğini hatırlayarak tek kelime bile etmeden pedere gülümsedi.Donald ve diğer peder birlikte biraz uzaklaşarak gizlice konuşmaya başladılar.Jimmy bu işlerin bu kadar gizemli olacağını düşünmemişti.Peder onlara yolu göstererek bir kapıdan geçirdi.Jimmy birilerine götürüldüğünü anlamıştı.Donald
-“Dediğimi sakın unutma.Sana güveniyorum” dedi.
Jimmy babasının hayatta bu kadar ciddi olduğunu sadece birkaç kez görmüştü.Oda büyük hatalar yaptığında babasının ona kızmadan ciddi bir tavırla yanlışını düzelterek doğrusunu anlatması gibiydi.Başını sallayarak babasını onayladı.
Jimmy,babası ve peder gizli oda gibi bir yere girdiler.Odanın içerisinde epeyce yaşlı ölümüne az kalmış bir adam kitap okuyordu.Jimmy kitabın ne olduğuna bakmaya çalıştığında Latince yazılmış bir kitap olduğunu anladı.Az buz Latincesi olan Jimmy kapağında ki yazıyı çaktırmadan okumak için hafifçe eğildiğinde yanlışlıkla bir başka kitabı yere düşürdüğünü fark etti.Kitap yaşlı adamın ayağının önüne düşmüştü.Jimmy kitabı almak için hamle yaptığında kolundaki dövmeler görünmüştü.Yaşlı adam şaşkınlıklar içerisinde Jimmy’nin kolunu tuttu ve dövmeleri incelemeye başladı.O kadar şaşırmıştı ki o minik kaybolmuş gözleri büyüyerek net bir biçimde görülüyordu.Herkes suskunlukla yaşlı adamı izliyordu.Yaşlı adam Jimmy,babası ve pedere dönerek

-“Zamanı gelmiş” dedi
Ve Jimmy’e doğru bazı dini hareketler yapmaya başladı.

Seçmen Şapka
Öğrencileri Binalara Ayıran Seçmen Şapka
Öğrencileri Binalara Ayıran Seçmen Şapka
Seçmen Şapka

Lakap : Seçmen

Bilgiler
Özel Yetenekler:
Quidditch Mevkisi:
Rpg Puanı:
Percy Jackson Left_bar_bleue100/100Percy Jackson Empty_bar_bleue  (100/100)

Percy Jackson Empty
MesajKonu: Geri: Percy Jackson   Percy Jackson Icon_m21C.tesi Ekim 02, 2010 6:56 pm

Ravenclaw IV. Sınıf! RAVENCLAW!
https://magiamagus.yetkin-forum.com

Percy Jackson
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Percy Jackson